Proč má v dnešní době stále smysl používat papírový diář?

Sladit každodenní úkoly s osobními cíli je náročné pro nás všechny, bez ohledu na naši životní situaci. Ať jste student, zaměstnanec, podnikatel, ředitel, rodič na plný úvazek, všichni máme celou řadu povinností, úkolů a domácích prací. A pokud si nedáme pozor, začne nám čas protékat mezi prsty, den za dnem. Ve svém volnu budeme i nadále trávit hodiny u počítače nebo s telefonem v ruce a málokdy si uděláme čas sami na sebe.

Čím více jste zaneprázdnění a máte více zodpovědnosti, tím více oceníte efektivní způsob, jak si naplánovat veškeré činnosti. Diář můžete nosit všude s sebou a mít tak dokonalý přehled. Můžete do něj odložit vše, co Vás zahlcuje a mít tak více prostoru. Plánovací systém ADK překročil 30 let své existence a za toto období se změnil, tak jako jeho uživatelé. Postupem času se stal nenahraditelným každodenním společníkem, který Vám pomůže zůstat na správné cestě, připomene Vám věci, kterých chcete dosáhnout, a osobu, kterou chcete být.

proč používat papírový diář

Moderní doba pokročila, ale papír je papír a stále má svůj nepostradatelný smysl. Je to jednoduché, ale velice funkční řešení. Psaní rukou je kreativnější, co zapíšete rukou, to si lépe pamatujete, a necháte odpočinout oči od modrého světla monitoru. Ačkoli je technologie skvělá, neměli bychom se jí nechat zcela ovládat, digitální detox každému jen prospěje. Mějte diář na očích, pravidelně jej kontrolujte na začátku nebo na konci dne. Plánování může být příjemnou ranní rutinou u kávy, kterou odstartujete další produktivní den, nebo relaxační večerní činností, kterou zakončíte den s pocitem úspěchu a pokroku. Když vytrváte, stane se ze zapisování automatický návyk, bez kterého si pak už nedokážete představit svůj den.

proč používat papírový diář

Papírový diář má další výhodu – věnujete se mu ve chvílích, kdy na něj máte čas a aktivně mu věnujete plnou pozornost, nic Vás neruší. Děláte si čas sami pro sebe, procvičujete všímavost a soustředění na přítomný okamžik. Nepodléháte tolik rušivým elementům jako u počítače nebo telefonu, kdy je velice snadné ztratit pozornost – ať už díky oznámením jiných aplikací, příchozích e-mailů a podobně.

Proč používat papírový diář