header image banner

Systémy Time Managementu a moderní technologie

Oblast elektronické komunikace již dnes nabízí řadu možností i pro osobní plánování. Současné elektronické plánovací systémy na PC, internetu či mobilním telefonem a především jejich vzájemné propojení skýtají do budoucna netušené možnosti. Zajímavé využití skýtá již dnes např. Microsoft Outlook nebo jeho propojení s mobilním telefonem.

Většina současných elektronických diářů a organizérů na PC či internetu nebo různé palmtopy apod. bohužel často neodpovídá ani úrovni klasických diářů. Je to především díky zatím limitujícímu technickému záznamu intuitivních, prostorových či plošných informací a souvislostí a jejich následnému jednoduchému a rychlému čtení a aktualizaci (plošné křivky, kresby a vazby definující jasněji konkrétní informační fakta, prostorové vnímání času a informací, složité struktury dat a úkolů aj.).

Svou roli zatím hraje i složitější obsluha a omezení daná potřebnou požadovanou klávesnicí pro vkládání dat uživatelem. Uživatelsky komfortnější a jednodušší výběry standardizovaných textů a struktur dat z příslušných doprovodných elektronických knihoven jsou proti zadávání celých textů z klávesnice zatím nedostatečné a neuspokojují patřičné individuální nároky uživatele.

Softwarové produkty, které klasické požadavky osobního plánování v současnosti suplují, jsou zatím stále složité na obsluhu, uživatelsky nekomfortní a jsou určeny zatím jen fajnšmekrům nebo vybraných odborníkům se speciálním pracovním zaměřením. Jejich cena a nároky na kvalifikaci obsluhy tomu také odpovídá. Tradiční uživatel, kterému má jeho systém především ušetřit a zefektivnit čas a usnadnit rozhodování, jej zatím zpravidla nevyužije.

Ke standardnímu širokému používání je ještě daleká cesta rozvoje moderních technologií. I takové produkty však na sebe jistě nedají v budoucnosti dlouho čekat. Tímto směrem se jistě bude v blízké budoucnosti ubírat i příprava a vývoj pokrokových technologií firem pracujících v oblasti produktů Time managementu a osobních plánovacích systémů.

Manažerské plánovací systémy a moderní technologie

Jedním z mezikroků a přechodnou vývojovou etapou bude asi i současná cesta společnosti ADK, jejíž klasický produkt – Plánovací systém ADK – má přímou vazbu na některé standardní elektronické produkty softwarových firem a opačně uživatelé příslušného software si mohou například tisknout individuální formuláře přímo ve formátu klasického ADK.


Budete-li potřebovat odbornou radu, pomoc při nákupu nebo budete-li mít návrhy na zlepšení těchto stránek nebo naší produkce nebo nenajdete-li jiná témata, která jsou pro Vás důležitá, budeme vděční za Vaše podněty.

Rádi Vás budeme i sami kontaktovat, zanecháte-li nám zprávu nebo jakýkoli vzkaz na e-mail:  adk@adk.cz nebo zavoláte-li nám na telefon +420 220 386 490.