header image banner

Vedení společnosti

Zakladatel společnosti

Roman Sviták

Ing. Roman Sviták (*1959)

po absolvovaní oboru kybernetiky a automatizovaných systémů řízení na Technické univerzitě v Liberci přešel do Prahy a v roce 1982 začal pracovat jako programátor, dále potom jako vedoucí analytik projekce informačních systémů v Československém rozhlase.


Po roce 1989 začal samostatně podnikat v oblasti výpočetní techniky a po prvních měsících 1990 spoluzaložil jednu z prvních soukromých akciových společností v ČR. Tato společnost, TIS a.s., kde výkonně pracoval jako obchodní ředitel, se stala výhradním distributorem americké počítačové firmy Apple Computer pro tehdejší Československo, později ČR, SR i Rusko.

V roce 1991 založil vydavatelství odborné literatury Grada, ze kterého v průběhu několika let vybudoval největší vydavatelství odborné literatury v České republice a kde doposud působí jako předseda představenstva.

V roku 1988 se oženil. K jeho zájmům patří kromě práce sporty, kterým se může věnovat spolu se svou ženou a třemi dětmi. 


Výkonný ředitel společnosti

fdj_2.jpgIng. Tomáš Hůlka (*1968)

ukončil v roce 1992 studium oboru ekonomika a řízení podniku na FSI ČVUT v Praze. V tom samém roce 1992 nastoupil do největšího českého vydavatelství odborné literatury Grada a.s. jako asistent hlavního ekonoma.

V průběhu následujícího období postupně zaujal pozice ekonoma, hlavního ekonoma a v roce 1999 sa stal finančním ředitelem celé skupiny Grada a členem dozorčí rady.


Od léta roku 2002 stojí v čele společnosti ADK. Tomáš Hůlka je ženatý a má dva chlapce.